XXIV Światowy Dzień Chorego 2016

Świętując Światowy Dzień Chorego Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej razem z Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym reprezentowanym przez panią dr Marię Magdalenę Herczyńską zorganizowała bezpłatne badania lekarskie.

W sobotę 13 lutego 2016 roku o godzinie 9.00 w kościele pod wezwaniem św. Kazimierza przy ul. Broniewskiego rozpoczęliśmy obchody Dnia Chorego.

Od godziny 10.00 w budynku A na terenie szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie ponad 100 osób z Cerkwicy, Chociwla, Barnimia, Dobrzan, Dominikowa, Karnic, Morynia, Niemieńska, Pilchowa, Podgrodzia, Polic oraz Szczecina skorzystało z badań u lekarzy specjalistów.

Bezinteresowną pomocą służyli doktorzy:

1. dr Elżbieta Polańska - chirurg naczyniowy
  2. dr Łukasz Perzanowski - kardiolog
  3. dr Zofia Trepka - kardiolog
  4. dr Robert Jałowński - neurolog
  5. dr Małgrzata Jeziorna - dermatolog
  6. dr Dawid Pacek - ortopeda
  7. dr Karol Petrykowski - ortopeda
  8. dr Natalia Czajkowska - okulista
  9. dr Dominika Kłosowska - okulista
  10. dr Magdalena Herczyńska - reumatolog
  11. dr Henryk Fuchs - edokrynolog
  12. dr Piotr Morawiak - pracownia USG
  13. Magdalena Waliszewska - fizjoterapeuta
  14. Anna Szkutnik - fizjoterapeuta

W trakcie oczekiwania na wizytę pacjenci mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku oraz napić się kawy czy herbaty. Od godziny 12.00 pracownicy Caritas serwowali gorący żurek.

W imieniu własnym jak i wszystkich pacjentów składamy serdecznie podziękowania lekarzom, którzy włączyli się w obchody Dania Chorego świadcząc bezpłane usługi zaproszonym przez nas osobom. Jesteśmy wdzięczni całemu personelowi medycznemu za okazaną pomoc i życzliwość.

Nieocenione panie pielęgniarki: Teresa Grzegórzek, Małgorzata Jurek, Julita Janiak, Teresa Kwaśniewska oraz pielęgniarka okulistyczna pani Bożena Żydzik. Pani Joanna Pawłowska - opiekunka, pani Anna Jaklińska - rejstratorka i pani Magdalena Gawlikowska-Kuśnierek - technik medyczny. Dziękujemy im za uśmiech i fachową pomoc.