XXV Światowy Dzień Chorego 2017

Z okazji XXV Światowego Dnia Chorego wraz z Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym reprezentowanym przez dr Marię Magdalenę Herczyńską oraz Apostolatem Chorych zorganizowaliśmy bezpłatne badania lekarskie u lekarzy specjalistów.

W sobotę 11 lutego 2017 roku o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele p.w. Św. Kazimierza przy ul. Broniewskiego, następnie przeszliśmy do szpitala przy ul. Arkońskiej. Ponad 125 osób z Cerkwicy, Chociwla, Choszczna, Kani koło Ińska, Maszewa, Trzebieży i Stepnicy skorzystało z bezpłatnych badań. Uczestnikom zapewniliśmy ciepłą kawę, herbatę oraz słodką przekąskę. Po godzinie 12.00 wydawaliśmy pyszny żurek przygotowany przez kuchnię Centrum Socjalnego Caritas przy ul. Nehringa.

Ks. Marek Brożyna wraz z wolontariuszami Caritas odwiedzali chorych na oddziałach szpitalnych i po wspólnej modlitwie rozdawali pamiątkowe obrazki wydane z okazji Światowego Dnia Chorego.

Składamy serdecznie podziękowania wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i personelowi szpitala. Naszą wdzięczność kierujemy do:

1. dr Marii Magdaleny Herczyńskiej - reumatologa
  21. piel. Małgorzaty Gawlikowskiej
  22. piel. Julity Janiak
  23. piel. Małgorzaty Jurek
  24. p. Renaty Skrodzkiej i wolontariuszy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2

Dziękujemy także wolontariuszom Parafialnych Zespołów Caritas za zorganizowanie transportu oraz p. Elżbiecie Palczak z Apostolatu Chorych, która prowadziła rejestrację pacjentów.

"Z okazji XXV Światowego Dnia Chorego ponawiam moją modlitewną solidarność i poparcie dla lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy i wszystkich mężczyzn i kobiet konsekrowanych zaangażowanych w posługę chorym i cierpiącym; dla instytucji kościelnych i świeckich, które działają w tym obszarze; a także dla rodzin, które z miłością opiekują się swoimi chorymi krewnymi. Wszystkim życzę, aby byli zawsze radosnymi znakami obecności i miłości Boga, naśladując wspaniałe świadectwo tak wielu przyjaciół i przyjaciółek Boga, wśród których wspomnę św. Jana Bożego i św. Kamila de Lellis, patronów szpitali i pracowników służby zdrowia, a także świętą Matkę Teresę z Kalkuty, misjonarkę czułości Boga."
                                                                z Orędzia Papieża Franciszka na XXV Światowy Dzień Chorego