Podsumowanie zbiórki żywności TAK. POMAGAM!

20 listopada 2018

Podsumowanie XV Zbiórki Żywności  „TAK, Pomagam”

W dniach 7-8 grudnia 2018 roku do koszy wystawionych w sklepach w Szczecinie, Choszcznie, Pyrzycach, Stargardzie, Nowogardzie, Policach oraz w innych miejscowościach naszej Archidiecezji zbierane były produkty spożywcze z długim terminem ważności, które łatwo przechowywać, takie jak:  mąka, cukier, makaron, ryż, olej, konserwy, herbata i słodycze…

W zbiórce udział wzięli:

• 41 parafie,
  • 3 Szkolne Koła Wolontariatu,
  • Fundacja Małych Stópek,
  • Schronisko dla kobiet i matek z dziećmi w Szczecinie,
  • Stowarzyszenie Młodzi Demokraci Szczecin.

Akcja prowadzona była w 85 sklepach różnych sieci : 31 Biedronkach, 20 Netto, 8 Lidlach, 6 PSS Społem, 3 POLOmarket, 3 Lewiatan, 2 Kauflandach, 2 Tesco, 2 Carrefourach, 1 Intermarche, 1 Stokrotce, 1 Dino i 5 sklepach prywatnych.

Dzięki hojności osób odwiedzających sklepy w dniach zbiórki nasi wolontariusze zebrali w sumie ponad 19 700 kg żywności w różnym asortymencie o wartości ok. 98 000 zł. W akcję zaangażowanych było ok. 880 wolontariuszy, przede wszystkim to członkowie Parafialnych Zespołów Caritas ale pomagali również młodzi ludzie, na co dzień uczący się. To dzięki ich uśmiechowi, zachęcie i zaangażowaniu wynik akcji jest tak imponujący. Z zebranych artykułów przygotowano ok. 4000 paczek dla osób samotnych, osób niepełnosprawnych zarówno dorosłych jak i dzieci, osób bezdomnych.

Dziękujemy bardzo serdecznie pracownikom sklepów za  życzliwość i okazaną pomoc.