Zebraliśmy prawie 20 ton

31 grudnia 2015 - dodał Zosia M

Podsumowanie IX Zbiórki Żywności "TAK, pomagam"

IX Zbiórka Żywności "Tak, POMAGAM !" została zakończona.

W dniach 11-12 grudnia 2015 r. do koszy wystawionych w sklepach zbierane były produkty spożywcze z długim terminem ważności, które łatwo przechowywać, takie jak: mąka, cukier, makaron, ryż, olej, konserwy, herbata i słodycze.
    W zbiórce wzięły udział 44 parafie (24 szczecińskie i 20 z terenu Archidiecezji), 2 Szkolne Koła Caritas oraz Stowarzyszenie Młodzi Demokraci Szczecin.
    Akcja prowadzona była w  88 sklepach: 31 Biedronkach, 22 NETTO, 12 PSS Społem, 3 POLOmarket, 2 Intermarche, 2 Lewiatanach, 2 Kauflandach, 1 Auchan, 1 E.Leclerc, 1 Stokrotce, 1 Bi 1, 1 Tesco i w 10 sklepach prywatnych.
Zebrano 19 520 kg żywności w różnym asortymencie o wartości ok. 92 780 zł. W akcję zaangażowanych było 764 wolontariuszy w większości to członkowie Parafialnych Zespołów Caritas.
    Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które postanowiły włączyć się w tę szlachetną akcję. Dzięki Wam prawie 5.000 osób otrzymało paczki świąteczne.