Zostań Świętym Mikołajem

1 grudnia 2014

W trakcie meczu z Koroną Kielce (6 grudnia 2014 roku, g. 15.30) każdy z kibiców Pogoni będzie mógł na chwilę zamienić się w Świętego Mikołaja i dać radość drugiej osobie. Przed spotkaniem Centrum Socjalne Caritas zorganizuje zbiórkę żywności (z długim terminem spożycia), artykułów chemicznych i nie tylko.

Pomysłodawcami akcji są Pogoń Szczecin oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, będący Mecenasem Grup Młodzieżowych Fundacji Szczecińskiej Akademii Piłkarskiej. Szczeciński klub i mecenas piłkarskiej młodzieży gorąco zachęcają do włączenia się w zbiórkę i niesienia pomocy potrzebującym.

Na czym polegać będzie zbiórka? Przed meczem, przy wejściach do każdej ze stref na stadionie, znaleźć będziecie mogli specjalne punkty przyjmowania Waszych prezentów. Będziecie mogli w łatwy sposób je znaleźć – oznaczone będą charakterystycznym krzyżem z sercem tej organizacji. Wolontariusze odbiorą przekazywane przez Was prezenty, a następnie rozdysponują je wśród potrzebujących. Wiemy, że potraficie pomagać!

Pomóc można naprawdę łatwo. Możecie obdarować osobę potrzebującą:
- żywnością (z długim terminem spożycia);
- słodyczami
- kosmetykami
- środkami czystości
- artykułami chemicznymi użytku domowego

Liczymy na Waszą szczodrość, gdyż czeka na Was naprawdę wielu potrzebujących. Niewielka pomoc z Waszej strony może się okazać olbrzymim darem dla drugiej osoby. Przed nami czas świąt – nie bądźmy obojętni.

Komu pomagamy? Zobaczcie, do kogo trafią przyniesione przez Was podarunki:
- Schronisko dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi,
- Świetlica Środowiskowa Caritas przy parafii pw. Najświętszego Zbawiciela,