Konkurs grantowy RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

10 maja 2014

Projekt fundacji Dbam o Zdrowie "RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ" polega na niwelowaniu barier w dostępie do leków dla osób ubogich.
Sednem projektu są karty „wartościowe”, wielokrotnego użytku, które można realizować w sieci aptek „Dbam o zdrowie”. Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą mogli kupować leki swoim podopiecznym do 31.12.2014 r.
Parafialny Zespół Caritas zgłasza chęć odbioru kart, jeden parafialny zespół może otrzymać maksymalnie karty o wartości 500 zł.
Proszę o dopilnowanie by karty były zrealizowane w całości, jeśli karta zaginie należy natychmiast zgłosić ten fakt do biura Caritas.
W związku z realizacją projektu prosimy pod koniec roku o podanie ilości osób, które skorzystały z refundacji. Ponadto o  krótką informację nt. beneficjentów: ile z rodzin wielodzietnych, ile osób samotnych, chorych, czy były wśród  nich osoby bezdomne.

Kilka słów nt. Fundacji "Dbam o Zdrowie" i pojektu grantowego "Razem możemy więcej"

Fundacja „Dbam o Zdrowie” już po raz trzeci nagrodziła grantami najlepsze projekty niwelujące bariery w dostępie do leków. Organizacje społeczne z całej Polski otrzymały łącznie 1 milion złotych. Do tegorocznej, trzeciej już edycji Konkursu Grantowego RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! przystąpiło 96 fundacji i stowarzyszeń, a wnioskowana kwota grantów aż dwukrotnie przekraczała pulę środków przeznaczonych na ten rok. Komisja konkursowa, zdecydowała o wsparciu 71 projektów w tym projekt Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Także tradycją stało się coroczne spotkanie z Laureatami konkursu w Łodzi, które odbyło się 13 marca 2014 r. Tym razem miało ono miejsce w pięknych pofabrycznych wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, dzięki gościnności Dyrektora Muzeum, Pana Marcina Oko, który przedstawił zaproszonym gościom krótką historię Białej Fabryki, a tym samym rozwoju Łodzi. Podczas spotkania odbyło się uroczyste podpisanie umów oraz wręczenie pamiątkowych czeków z przyznanym organizacji grantem.

Konkurs Grantowy RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! co roku skierowany jest do organizacji pozarządowych, tj. fundacji, stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej. Dzięki wspólnie utworzonym projektom ich beneficjenci otrzymają stałe wsparcie w zakupie leków i środków medycznych. W ramach Konkursu Fundacja „Dbam o Zdrowie” dofinansowuje ogólnopolskie lub lokalne projekty, które obejmują działania mające na celu uświadomienie problemu społecznego, jakim są bariery w dostępie do leków oraz w sposób bezpośredni wspierają osoby najbardziej potrzebujące. Projekty konkursowe ukierunkowane są na pomoc osobom zagrożonych wykluczeniem społecznym – przewlekle lub ciężko chorym, dzieciom, osobom samotnym, starszym, bezrobotnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, których nie stać na zakup niezbędnych do kontynuowania leczenia leków oraz innych środków medycznych
.